مقالات

تاثیر فیلر زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی

تاثیر فیلر زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی

تاثیر فیلر زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی

فیلر زیر چشم از بهترین راه‌ها برای درمان گودی و از بین بردن سیاهی زیر چشم است. تزریق فیلر به این ناحیه علاوه بر روشن‌تر نشان دادن و از بین بردن سایه زیر چشم، ظاهرتان را بهبود داده و شما را سرحال‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. انواع مختلف فیلرهای زیر چشم عبارت‌اند از:

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد و باعث تولید کلاژن می‌شود. اما با افزایش سن، میزان این ماده در پوست کاهش پیدا می‌کند. بنابراین تزریق اسید هیالورونیک به زیر چشم می‌تواند این کمبود را جبران کند و نتیجه‌ای طبیعی برای شما به ارمغان آورد. پرکننده های اسید هیالورونیک از یک ژل مصنوعی ساخته شده اند که ماده طبیعی بدن را تقلید می کند. پرکننده های اسید هیالورونیک از تولید کلاژن در پوست حمایت می کنند. لیدوکائین، یک بی حس کننده که به بی حس شدن ناحیه کمک می کند، ماده ای است که به برخی از انواع پرکننده های هیالورونیک اضافه می شود.

از آنجایی که پرکننده‌های هیالورونیک اسید شفاف هستند، به راحتی صاف می‌شوند و احتمال جمع شدن آن‌ها کمتر است، پرکننده‌های اسید هیالورونیک رایج‌ترین نوع پرکننده مورد استفاده در ناحیه زیر چشم هستند.اسید هیالورونیک کوتاه ترین نتیجه را در بین تمام پرکننده ها ارائه می دهد، اما توسط برخی از پزشکان طبیعی ترین ظاهر را ارائه می دهد.

اسید پلی‌ال‌لاکتیک

اسید پلی‌ال‌لاکتیک نوعی ماده زیست‌سازگار و مصنوعی است که به درمان گودی زیر چشم کمک می‌کند. این ماده تولید کلاژن را به‌طور قابل‌توجهی تحریک می‌کند.

هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم

این فیلر پوستی زیست‌سازگار از فسفات و کلسیم ساخته شده است. این ماده می‌تواند تولید کلاژن را تحریک و به حفظ بافت همبند کمک کند.کلسیم هیدروکسیل آپاتیت ضخیم تر از اسید هیالورونیک است. اغلب قبل از تزریق با یک ماده بی حس کننده رقیق می شود.

برخی از پزشکان به دلیل نگرانی از اینکه ناحیه زیر چشم بیش از حد سفید رنگ شود از استفاده از این پرکننده اجتناب می کنند. برخی دیگر این نگرانی را ایجاد می کنند که ممکن است گره هایی در زیر چشم ایجاد شود. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت با نام تجاری Radiesse به بازار عرضه می شود.

 

تاثیرات فیلر و مدت ماندگاری

فیلرها به‌مرور زمان جذب بدن می‌شوند و نتیجه‌ای ماندگار ندارند. مدت ماندگاری فیلر برای زیر چشم به نوع ماده تزریق‌شده بستگی دارد. مدت ماندگاری هر فیلر عبارت است از:

  • اسید هیالورونیک معمولا بین ۹ تا ۱۲ ماه دوام می‌آورند.
  • ماندگاری هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد.
  • نتیجه اسید پلی‌ال‌لاکتیک تا ۲ سال ماندگار است.

بهترین برند فیلر برای تزریق زیر چشم

در حال حاضر، هیچ‌کدام از فیلرهای پوستی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای ناحیه زیر چشم تایید نشده‌اند. اما برندهای محبوب و خوبی در بازار وجود دارند که ایمنی و اثربخشی آن‌ها اثبات شده است. با توجه به نوع فیلر مورداستفاده می‌توانید از برندهای زیر استفاده کنید:

  • اسید هیالورونیک: Restylane، Belotero و Juvederm از محبوب‌ترین برندها برای اسید هیالورونیک هستند.
  • اسید پلی‌ال‌لاکتیک با نام Sculptra Aesthetic در بازار عرضه می‌شود.
  • هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم را با نام Radiesse می‌توانید در بازار پیدا کنید.

 

مزایای تزریق فیلر زیر چشم

فیلرها با تحریک تولید کلاژن، خطوط و چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برند و به ناحیه‌های تحت‌درمان حجم می‌دهند. بیشتر مراجعه‌کنندگان بعد از درمان احساس می‌کنند چهره سرحال‌تری و شاداب‌تری دارند. به‌طور کلی، مزایای تزریق فیلر زیر چشم عبارت‌اند از:

  1. مشاهده فوری نتیجه نهایی
  2. روشن شدن ناحیه زیر چشم
  3. از بین رفتن گودی زیر چشم

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *