مقالات

تفاوت جالپرو و پروفایلو

تفاوت جالپرو و پروفایلو

تفاوت جالپرو و پروفایلو

انقدر تنوع اقدامات زیبایی بالا رفته که انتخاب را برای ما سخت کرده است. این روزها درباره اقداماتی می‌شنویم که به جوانسازی طبیعی معروفند، از همه بیشتر جالپرو و پروفایلو دارند باهم رقابت می‌کنند.باید بگوییم که این مواد، مانند فیلر و بوتاکس، یا فعالیت‌هایی مثل تزریق فیلر دور چشم حجم‌دهنده نیستند و جزو دسته‌ی غیرحجم‌دهنده حساب می‌شوند. در واقع با تزریق پروفایلو و مزوژل جالپرو، یک فعالیت درمانی کلاژن‌سازی، قوام و بهبود کیفیت پوست انجام می‎‌شود.

جالپرو چیست؟

از ترکیب هیالورونیک اسیدی خالص و آمینواسیدهای ضروری پوست، یک مزوژل به وجود می‌آید، این همان مزوژل معروف جالپروست. تزریق جالپرو برای احیا و جوانسازی پوست تزریق و باعث کلاژن‌سازی می‌شود.درواقع جالپرو در زیر پوست مانند یک پرکننده، باعث می‌شود که چین و چروک پوست از بین برود و پوست شما شاداب و صاف بشود.

چه زمانی و با جه هدفی جالپرو تزریق می‌شود؟

هدف از تزریق جالپرو، رفع چین و چروک ریز پیشانی، خط خنده، دور لب، دور چشم، فک، خط فکی و گردن است، چرا که هیالورونیک خالص و 4 آمینه اسید که مواد تشکیل دهنده جالپرو هستند، کلاژن‌سازند و باعث قوام پوست می‌شوند.موارد استفاده از جالپرو بسیار گسترده است زیرا ترکیب منحصر به فرد هیالورونیک خالص و 4 اسیدآمینه ضروری برای ساخت کلاژن است. این درمان، در همه سنین روش خوبی برای اصلاح چروک‌های ریز مشهود در نواحی پیشانی، خط خنده، دور لب، دور چشم، فک، خط فکی و گردن به شمار می‌آید. اما اگر از درمان‌های اصلی جالپرو بخواهیم نام ببریم، درمان چین و چروک صورت و بدن، بهبود خطوط گردن و دکلته و بهبود تیرگی دور چشم جزو این موارد هستند.

پروفایلو چیست؟

پروفایلو نوعی هیالورونیک است، اما حجم‌دهنده نیست. درواقع پروفایلو با تکنیک Bio Fermentation Process توسط کمپانی IBSA سوییس تولید می‌شود، این تکنیک باعث می‌شود که درجه خلوص هیالورونیک بسیار بالا و درحد 100 درصد باشد.پروفایلو گودی‌ها را پر نمی‌کند،در واقع هیالورونیک اسید خالص پروفایلو، یک آبرسانی عمیق انجام می‌دهد، کلاژن‌سازی می‌کند

چه زمانی و با جه هدفی پروفایلو تزریق می‌شود؟

اگر می‌خواهید پوست سفت و باقوامی داشته باشید، پروفایلو چاره‌ی شماست. یادتان باشد، پروفایلو حجم نمی‌دهد اما آبرسانی عمیقی که انجام می‌دهد، باعث می‌شود که چربی زیرجلدی پوست حفظ و کیفیت پوست بهتر شود، همین چنین باعث لیفت و افزایش شادابی پوست می‌شود. اگر پیش از پروفایلو هم فیلر تزریق کرده باشید، باعث افزایش عمر فیلرهای تزریق شده هم می‌شود.

جالپرو یا پروفایلو؛ کدام یک بهتر است؟

باتوجه به توضیحاتی که درباره جالپرو و پروفایلو دادیم، متوجه شدیم که هر دو این ترکیبات، برای بازسازی و جوانسازی پوست استفاده می‌شوند. برای اینکه بدانید این اقدامات برای سن شما مناسب است و چه میزان جالپرو یا پروفایلو برای تزریق نیاز دارید باید با پزشک‌تان مشورت کنید،اما باید بدانید که جالپرو و پروفایلو هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند. درست مانند فیلر و بوتاکس که هر کدام نتیجه منحصر و جایگاه ویژه‌ی خودشان را دارند. لازم به ذکر است درمان‌های بنیادین ساخت کلاژن از جمله پروفایلو و جالپرو تداخلی با تزریق فیلر و بوتاکس ندارند و اثر آنها را به صورت تصاعدی تقویت می‌کنند.

چه کسانی نمی‌توانند جالپرو و پروفایلو تزریق کنند؟

  1. افراد داری پف و افتادگی پلک بالا
  2. بیماران دیابت (کنترل نشده یا کنترل شده با نامه کتبی از پزشک معالج)
  3. بیماری کلویید و کسانی که سابقه ترزیق پاز دارند، نباید انجام شود

پروفایلو و جالپرو چه عوارضی دارند؟

باتوجه به اینکه جالپرو حاوی هیالورونیک خالص و آمینو اسید است، و پروفایلو هم هیالورونیک است، اگر با تکنیک درست در شخص مناسب توسط پزشک متخصص و حاذق و متبهر تزریق شود، هیچگونه عارضه‌ای ندارد، مگر کبودی بسیار بسیار مختصر که مربوط به محل ورود سوزن است. این کبودی هم اگر ایجاد شود، بسیار اندک است و بین 1 تا 7 روز پس از تزریق از بین خواهد رفت.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *