مقالات

روش‌های رفع چین ‌و چروک پوست

روش‌های رفع چین و چروک پوست

روش‌های رفع چین ‌و چروک پوست

شاید بتوان گفت چین و چروک‌ها اولین نشانه‌هایی هستند که با افزایش سن بر روی پوست صورت و بدن ظاهر می‌شوند. بسیاری از ما با ظاهر شدن اولین چروک بر روی پیشانی، بین دو ابرو، زیر چشم و یا کنار لب‌های خود به این فکر می‌افتیم که برای جوانسازی پوست خود دست به اقداماتی بزنیم و فرآیند پیر شدن پوست خود را تا حد امکان کند کنیم. اگرچه افتادگی و شل شدگی پوست، از بین رفتن خاصیت کشسانی و کاهش حجم زیر پوست نیز در ایجاد ظاهری سالخورده و پیر موثر هستند، اما برای همه ما چین و چروک بیش از هر چیز دیگری نشان‌دهنده از بین رفتن طراوت و زیبایی ایام جوانی است. در این مقاله قصد داریم روش‌های رفع چین و چروک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

جوانسازی پوست صورت با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

جوانسازی پوست صورت شامل جوانسازی زیر چشم، جوانسازی دور چشم، جوانسازی پیشانی، جوانسازی چانه و لب‌ها است. با توجه به اینکه همراه با افزایش سن، تغییرات قابل توجهی در پوست ایجاد می‌شود و علاوه بر ظاهر شدن چروک بر روی صورت، افتادگی پلک، افتادگی ابرو، شل شدگی پوست زیر چشم، شل شدگی پوست گونه‌ها، نازک شدن لب‌ها و تغییر فرم چانه نیز در بسیاری از افراد رخ می‌دهد، متخصصین روش‌های جوانسازی متفاوتی را با توجه به نیاز هر فرد به وی توصیه می‌کنند.

برای مثال ممکن است فردی در ناحیه پیشانی دارای خطوط اخم عمیقی باشد. استفاده از بوتاکس یا فیلر می‌تواند روش بسیار مناسبی برای جوانسازی پیشانی این فرد باشد. اما استفاده از هایفوتراپی بیشتر برای کسانی مناسب است که در ناحیه پلک‌ها دچار افتادگی شده‌اند.

هایفوتراپی چگونه به رفع چین و چروک پوست کمک می‌کند؟

هایفوتراپی روشی برای جوانسازی چروک است که در آن از امواج فراصوت برای وارد کردن انرژی به لایه‌های مختلف پوست استفاده می‌شود. متخصصین این روش جوانسازی را بیشتر به افرادی پیشنهاد می‌دهند که علاوه بر داشتن چروک، از مشکل افتادگی و شل شدگی پوست نیز رنج می‌برند. خوشبختانه هایفوتراپی یک روش بسیار مطمئن و بی‌خطر است که بدون ایجاد درد و قرمزی بر روی پوست، تاثیرات چشمگیری در جوانسازی چروک صورت دارد. البته این روش به افراد زیر ۳۰ سال توصیه نمی‌شود. افرادی که بین ۲۵ تا ۳۰ سال سن دارند، بهتر است با استفاده از روش‌های غیرتهاجمی مانند استعمال کرم‌های با کیفیت در راستای جوان نگه داشتن پوست خود اقدام کنند.

 

استفاده از بوتاکس برای جوانسازی صورت

چروک‌های پیشانی، دور لب، زیر چشم، اطراف بینی و بین دو ابرو به راحتی با استفاده از بوتاکس برطرف می‌شوند. در صورتی که تمایل دارید از روش‌های نیمه‌تهاجمی و موقتی به منظور جوانسازی چروک صورت خود استفاده کنید، تزریق بوتاکس گزینه خوبی برای شما است. افرادی که از روش تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند، باید با فواصل مشخص برای تجدید تزریق خود به پزشک مراجعه کنند. اما ویژگی مثبت این روش، تأثیرگذاری بسیار مشهود آن در ظاهر فرد است.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *