مقالات

فوتونا چهار بعدی

فوتونا چهار بعدی

فوتونا چهار بعدی

ماهیت چندگانه لیزر فوتونا این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان از آن در چند ترکیب استفاده کرد و نتایج مختلفی را رقم زد. برای به دست آوردن بهترین و بیشترین نتیجه از لیزر فوتونا، چهار تنظیم مختلف آن را ترکیب می‌کنند. به این تکنیک فوتونا چهار بعدی (Fotona4D) و گاها به آن «لیفت صورت لیزری» گفته می‌شود.

این مراحل را در ادامه توضیح داده‌ایم.

 مرحله ۱: حالت Fotona SMOOTH داخل دهانی

 • این حالت با استفاده از لیزر اربیوم با تنظیم گرمای ملایم و کنترل شده در داخل دهان برای گرم کردن داخل گونه‌ها انجام می‌شود. این فناوری منحصر به شرکت فوتونا است و انرژی لیزر را بسیار آهسته به پوست منتقل می‌سازد و در نتیجه باعث گرم شدن و سفت شدن گونه‌ها از داخل می‌شود.
 • تکنیک Fotona SMOOTH در حالت اربیوم، چندین سال است که در دندانپزشکی استفاده می‌شود و با سفت کردن پوست و تحریک تولید کلاژن بیشتر، منجر به سفت شدن مداوم قسمت پایینی صورت می‌شود. هنگامی که به طور مکرر از این لیزر استفاده شود، خط خنده و پوست شل قسمت پایینی گونه‌ها بهبود می‌یابند.

مرحله ۲: Fotona Frac3

در این تنظیمات از لیزر Nd:YAG استفاده می‌شود که دارای پالس بسیار کوتاه اما پرقدرت است. با این تنظیمات، به سرعت بخش‌های کوچکی در زیر سطح پوست به صورت تکه تکه ایجاد می‌شود. اگر شخص به طور مداوم و منظم تحت درمان قرار گیرد، منافذ و آکنه بهبود می‌یابند و پوست کمی سفت می‌شود. پس از درمان، پوست نیازی به زمان برای ریکاوری ندارد و حتی اگر پوست خود را برنز کرده باشید، می‌توانید همچنان از این لیزر استفاده کنید.

مرحله ۳: حالت Fotona PIANO

لیزر Nd:YAG در تنظیمات Fotona PIANO، گرما را به آرامی به لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌رساند. اگر این کار به صورت مکرر انجام شود، پوست به آرامی گرم و در نتیجه سفت می‌شود. پوست حداکثر تا ۱۵ دقیقه بعد از لیزر، کمی صورتی به نظر می‌رسد. در این لیزر زمانی برای ریکاوری لازم نیست و حتی با پوست برنزه می‌توانید از این لیزر استفاده کنید.

مرحله ۴: حالت لایه برداری اربیوم

 • لیزر اربیوم برای لایه برداری سطحی و ملایم پوست استفاده می‌شود که به از بین بردن عیوب سطحی کمک می‌کند. درجه شدت لایه برداری را می‌توان با توجه به تمایل مراجعه کننده و مشکل پوستی انتخاب کرد. اکثر مشتریان لایه برداری جزئی، بسیار سبک و بدون گرم کردن پوست نیاز دارند که در نهایت منجر به پوسته پوسته شدن بسیار کم برای چند روز می‌شود.
 • با این حال اگر شخص به دنبال بهبود چشمگیر باشد، می‌توان از لایه برداری قوی‌تر اربیوم استفاده کرد. این امر سبب قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود؛ اما باعث بهبود بیشتر بی نظمی‌های سطحی خواهد شد.
 • برای استفاده از لیزر فوتونا برای فرم دهی صورت، لب و دور چشم، می‌توان آن را بعد Fotona4D استفاده کرد تا پوست سفت‌تر شود. برای دستیابی به نتایج مطلوب و بلند مدت، بهتر است درمان را هر ماه یکبار به مدت ۳-۵ جلسه انجام دهید.

لیزر فوتونا برای لاغری

 • از این لیزر می‌توان برای لاغری نیز استفاده کرد. استفاده از لیزر فوتونا برای از بین بردن چربی‌های موضعی یک روش کم تهاجمی است که باعث آسیب یا اسکار نمی‌شود و می‌تواند حجم بدن شما را به راحتی و بدون انجام جراحی کاهش دهد.
 • لیزر لیپولیز فوتونا نیازی به استفاده از بیهوشی عمومی ندارد. یک فیبر لیزری بسیار ظریف به ناحیه درمان وارد شده و  نور لیزر باعث گسیختگی سلول‌های چربی می‌شود. چربی ذوب شده می‌تواند توسط بدن جذب و یا توسط پزشک خارج شود.
 • به طور همزمان، لیزر پوست بدن را نیز سفت می‌کند تا از افتادگی آن پس از حذف چربی‌های ناخواسته جلوگیری کند.

 

مزایا و ‌عوارض لیزر فوتونا

 • لیزر درمانی فوتونا علاوه بر کمک به کاهش خطوط و چین و چروک، بیماری‌های پوستی مانند رگ‌های واریسی، چین و چروک، منافذ باز، سیاهرگ‌های صورت، لکه‌های پیری و کک و مک را درمان می‌کند.
 • لیزر جای جوش : بهترین انتخاب برای انواع جوش

سیستم‌های این لیزر به طور ویژه طراحی شده‌اند تا بدون استفاده از مواد تزریقی نتایج ایمن و موثر را برای پوست به ارمغان بیاورند.

به طور خلاصه مزایای لیزر فوتونا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برای انواع درمان‌های پوستی، لاغری و حتی در دندانپزشکی می‌توان از آن استفاده کرد.
 • درمانی دقیق و سریع ارائه می‌دهد.
 • روی مراجعه کنندگان در تمامی سنین قابل پیاده سازی است.
 • زیباسازی را راحت و درد را کم می‌کند.
 • مانند تمام رو‌ش‌های درمانی و زیبایی، لیزر فوتونا نیز ممکن است در برخی موارد عوارضی را نشان دهد.
 • شایع‌ترین عوارض بعد از لیزر درمانی شامل تورم، خارش، بی حسی و قرمزی پوست است. به طور کلی قرمزی پوست پس از لایه برداری پوست تجربه می‌شود. پس از لیزر درمانی فوتونا، پوست ملتهب و آسیب پذیر است. بنابراین، اگر از ناحیه تحت درمان مراقبت نشود، ممکن است تاول‌هایی بروز پیدا کنند که منجر به عفونت و زخم شوند.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *