فوتونا

فوتونا

فوتونا یا جوانسازی 4 بعدی چیست ؟ جوانسازی 4 بعدی فوتونا یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که به صورت غیرتهاجمی بوده برای انجام آن نیازی به ایجاد برش و بیهوشی بیمار نیست. در این روش مراحل درمان از روی پوست و داخل دهان آغاز می شود و بدون نیاز به تزریق ماده ای خاص ، موجب افزایش استحکام و سفتی پوست می شود. در واقع جوانسازی 4 بعدی در 4 مرحله و با دو طول موج انجام می شود و اقدامات لازم به روی لایه های عمیق ، میانی و سطحی پوست صورت می گیرد تا علائم پیری از پوست پاک شود.

مکانیزم درمان

  • مرحله اول : خط خنده

در مرحله ابتدایی درمان ، گرمایی ملایم از داخل دهان به پوست تابانده می شود تا به منقبض شدن کلاژن ها کمک کرده و موجب لیفت و سفت شدن ناحیه خط خنده شود.

  • مرحله دوم : جوانسازی

در مرحله بعدی به روی لایه های زیرین پوست تاثیر گذاشته و با کامل شدن اثر آن به روی خط خنده موجب افزایش استحکام پوست می شود. ( از آنجایی که این روش موجب از بین رفتن موی صورت می شود ، برای آقایان انجام نخواهد شد. )

  • مرحله سوم : فرم دهی پوست

در مرحله سوم گرما به عمق پوست نفوذ کرده و موجب حجم دهی و لیفت پوست خواهد شد. همچنین در تکمیل اثر دو مرحله پیشین نیز موثر است.

  • مرحله چهارم : لایه برداری سطحی

در نهایت به منظور جلا دهی و شفاف سازی پوست لایه برداری سطحی پوست انجام می شود. در صورتی که لازم به لایه برداری بیشتر پوست باشد ، ممکن است بیمار تا چند روز متوجه حالت خشکی ، التهاب و پوسته ریزی شود.

ابعاد چهارگانه مربوط به 4 درمان متفاوت از دستگاه Dynamis FOTONA-SP است که شامل موارد زیر می شود :

PIANO, SupErticial, SmoothLiftin, FRAC3

با همکاری آن ها از بروز علائم پیری در پوست جلوگیری می شود. انجام فوتونا می تواند بدون دوران نقاهت یا با کمترین دوران نقاهت باشد و بدون نیاز به بیهوشی صورت می گیرد.

بچه انتظاراتی می توان از انجام فوتونا داشت ؟

بدیهی است مقاومت بدن هر فرد به یک صورت نیست و متفاوت از یکدیگر می باشد. اما به طور کلی این روش درد و ناراحتی چندانی در پی نخواهد داشت. با شروع درمان ممکن است پوست کمی متورم یا قرمز شود که بسیار جزئی بوده و پس از چند ساعت کاهش می یابند. در مواردی که درمان کمی تهاجمی تر باشد ممکن است قرمزی و تورم تا یک یا دو روز ادامه داشته باشند که طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. پس از به اتمام رسیدن درمان انجام کار های روزمره مانعی ندارد.

آیا انجام فوتونا موجب از بین رفتن سلول های چربی نیز می شود ؟

بله. در این روش لیزر به سطح پوست رسیده و بدون هیچ خطری به سرعت پوست را گرم می کند. زمانی که گرما و انرژی به لایه زیرین پوست می رسد ، به جوان و سفت شدن پوست کمک می کند.

این حس شبیه چیست؟

همانطور که گفته شد در مرحله اول پوست ناحیه مورد نظر گرم می شود. به همین دلیل به تدریج بیمار احساس گرما خواهد کرد. اما به طور کلی می توان گفت که بیمار چیزی همچون ماساژ سنگ داغ یا سونای خشک را تجربه می کند.

در مرحله بعدی بیمار گرمای بیشتری احساس کرده و هر چه سطح تحت درمان بیشتر شود ، گرما نیز بیشتر خواهد شد ؛ البته در این شرایط نیز گرما قابل تحمل است و پس از پایان درمان پوست گرم شده و می تواند تا چند روز صورتی یا قرمز شود.

نتایج حاصل از جوانسازی 4 بعدی

نتایج حاصل از این روش در هر فرد متفاوت است و در برخی افراد می تواند تغییرات تدریجی در پی داشته باشد. بسته به نتیجه حاصل از جوانسازی 4 بعدی ، ممکن است انجام درمان های متعددی دیگر نیز نیاز باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 19 میانگین: 3.2]
Call Now Button
Visit Us On Instagram