مقالات

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد بدن تنها موجب از بین رفتن موها نخواهد شد، بلکه می‌تواند مزایای بسیاری برای پوست به همراه داشته باشد. ازجمله مزایای لیزر موهای زائد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

از بین رفتن موهای زیرپوستی

یکی از بهترین مزایای لیزر موهای بدن، خلاص شدن از موهای زیرپوستی است. موهای زیرپوستی ظاهری نازیبا و زشت را روی پوست ایجاد می‌کنند. لیز می‌تواند تمام موهای زیر پوستی را بین برده و ظاهری شفاف و زیبا روی صورت ایجاد کند.

دائمی بدن نتیجه

لیزر موهای بدن یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. یکی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از موهای زائد، لیزر است. با تکمیل کردن جلسات، نتایج لیزر می‌تواند برای مدت زمان طولانی‌تری ماندگار شود.

روشن شدن پوست

لیزر می‌تواند یک تا دو درجه رنگ پوست را تغییر دهد و آن را روشن‌تر کند. دلیل آن هم تنها می‌تواند به خاطر لایه‌برداری از سطح پوست باشد.

نتیجه گیری سریع

برخلاف سایر روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن، جلسات لیزر بسیار کوتاه هستند و در مدت زمان کمتری می‌توانند موهای زائد بدن را از بین ببرند. این روش در مقایسه با دیگر روش‌های از بی بردن موهای زائد بدن، یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

هزینه معقول و مناسب

 اگر همیشه با موهای خود درگیر هستید و دائما برای این کار هزینه می‌کنید، لیزر می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. شما با هزینه برای لیزر موهای زائد بدن خود تنها یکبار هزینه را پرداخت می‌کنید. در صورتی که در روش‌های دیگر باید هر بار هزینه خرید تیغ، پد اپیلاسیون و…. را بپردازید.

بی خطر بودن

 لیزر موهای زائد بدن برخلاف دیگر روش‌های از بین بردن موهای بدن چون اپیلاسیون، تیغ و… بی خطر بوده و نمی‌تواند آسیبی به پوست وارد کند. در حالی که در دیگر روش‌ها خطر کشیده شدن پوست، بریدن پوست و…. وجود دارد.

بدون درد یا درد کم

 یکی از روش‌های مطمئن و بدون درد است. شاید در حین کار کمی سوزش داشته باشد، اما استفاده از کرم‌های موضعی می‌تواند این سوزش را بهبود دهد.

قابل استفاده برای تمام قسمت های بدن

 یکی از مهم‌ترین مزایای لیزر موهای زائد آن است که می‌تواند برای تمام نواحی مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از لیزر تنها محدود به صورت یا دست نخواهد بود، بلکه برای تمام نواحی استفاده می‌شود.

 

 

چرا لیزر موهای زائد بدن نسبت به سایر روش های شیو بهتر است؟

  • وکس: اپیلاسیون با وکس در کنار مزایایی که می‌تواند داشته باشد دارای معایبی نیز می‌باشد. سوزش پوست، حساسیت به مواد وکس، عدم دسترسی آسان به تمام نقاط بدن، کشیده شدن پوست بدن و صورت و… از معایب استفاده از وکس می‌باشد.
  • ژیلت: از معایب استفاده از ژیلت می‌توان به خارش، سوزش، رشد موهای زیرپوستی، بریدگی، فولیکولیت و… اشاره کرد.
  • کرم های موبر: کرم‌های موبر نتایج کوتاه مدتی دارند به طوری که ظرف مدت یک هفته موهای بدن شروع به رشد خواهند کرد، رایحه این کرم‌ها می‌تواند موجب آلرژی پوستی شوند، مواد شیمیایی به کار رفته در ساخت این کرم‌های موبر می‌تواند موجب حساسیت شود.
  • الکترولیز: التهاب پوستی، بروز تاول، تورم، تحریک پوست، قرمزی، تغییر در رنگدانه‌های پوستی و… از عوارض روش الکترولیز است.