مقالات

هایفوتراپی ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟

هایفوتراپی ابرو

یکی از روش‌های فرم دهی و حالت دهی به ابروها، هایفوتراپی ابرو است. در هایفوتراپی ابرو از امواج اولتراسوند استفاده می‌شود، این امواج علاوه بر فرم دهی ابروها می‌توانند شل شدگی و افتادگی پوست صورت را درمان کنند. هایفوتراپی ابرو یک روش غیرتهاجمی است و دوران نقاهت و ریکاوری آن به اندازه روش‌های جراحی زیبایی نیست، همین امر باعث شده تا افراد بسیاری این روش درمانی را انتخاب کنند.

 

انجام هایفوتراپی ابروها

ابتدا پوست صورت را تمیز می‌کنند، سپس ژل مخصوص هایفوتراپی را روی پوست صورت قرار می‌دهند. بعد از آن با استفاده از دستگاه هایفو، امواج مافوق را به پوست صورت می‌تابانند و با این کار ابروها به سمت پیشانی می‌رود و حالت و فرم کمانی شکلی پیدا می‌کند. بعد از هر جلسه هایفوتراپی فرد گرما و سوزش را در پوست خود حس می‌کند، اما به هیچ عنوان نیاز نیست از کمپرس آب سرد استفاده کنید. این عوارض در مدت زمان کوتاهی پس از هایفوتراپی صورت از بین می‌روند.

بررسی مزایای هایفوتراپی ابرو

  • این روش بدون درد و خونریزی بوده و در آن از هیچ برش و بخیه‌ای استفاده نمی‌شود.
  • برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و منطقی به یک تا سه جلسه درمانی نیاز دارید.
  • اگر نکات مراقبتی را به درستی رعایت کنید نتایج هایفوتراپی تا دو سال هم ماندگار خواهد بود.
  • این روش دوره نقاهت طولانی ندارد و یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها است.
  • این روش به کاهش چین و چروک صورت، افتادگی پلک و اطراف چشم کمک بسیاری می‌کند.

ماندگاری هایفوتراپی ابرو چقدر است؟

باید بگوییم که ماندگاری روش هایفوتراپی به عوامل بسیاری بستگی دارد. این عوامل می‌توانند ماندگاری هایفوتراپی را کاهش و افزایش دهند. جنسیت، سن و سال، نوع مراقبت از پوست، تغذیه، نوع پوست، افتادگی پوست صورت و… اشاره کرد. بعد از انجام هایفوتراپی سه ماه زمان نیاز است تا نتایج حاصل را مشاهده کنید، با این تدابیر ماندگاری روش هایفوتراپی حدود یک تا دو سال تخمین زده شده است.

 

زمان انجام هایفوتراپی

مدت زمان انجام هایفوتراپی می‌تواند هزینه آن را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا برای انجام هایفوتراپی روی یک صورت ۵۰ دقیقه زمان لازم است. هرچه مدت زمان آن افزایش پیدا کند، قطعا هزینه انجام هایفوتراپی هم بالا خواهد رفت.